Kaarevalla luukulla varustettu saranaluukullinen takkasydän.
Tekniset tiedot:
| Luukkutyyppi | Saranaluukku |
| Luukun Leveys | 55 cm |
| Luukun korkeus | 45 cm |
| 51 cm | |
| 57 cm | |
| Nim. lämpöteho | 7 kW |
| Lämpötehoalue | 3,3 – 8,7 kW |
| Hyötysuhde % | 79 |
| Hormiliitos Ø | 180 mm |
| Paino | 175 – 195 kg |
Asiakirjat:
Nimellisteho: 7 kW
Tehoalue: 3.3-8.7 kW
Suositeltu puumäärä: 3 kiloa
Klapin suositeltu pituus: 33 cm



