Kulmaluukullinen takkasydän saranaluukulla.
Takkasydän jossa tuli näkyy kahteen suuntaan.
Tekniset tiedot:
| Luukkutyyppi | Saranaluukku |
| Luukun Leveys | 45 cm |
| Luukun syvyys | 45 cm |
| Luukun korkeus | 45 cm |
| 51 cm | |
| 57 cm | |
| Nim. lämpöteho | 7 kW |
| Lämpötehoalue | 3,2 – 7,1 kW |
| Hyötysuhde % | 79 |
| Hormiliitos Ø | 180 mm |
| Paino | 175 – 185 kg |














