Erkkeriluukullisella takkasydämellä varustettu manttelitakka
Takka on suoran seinän malli. Takkaan valittavissa eri kivilajeja. Takassa Schmid Pano 5557 h takkasydän.
Tekniset tiedot:
| Manttelin Leveys | 1100 mm |
| Manttelin syvyys | 400 mm |
| Manttelin korkeus | 1025 mm |
| Luukkutyyppi | Hissiluukku |
| LuukunLeveys | 55 cm |
| Luukun korkeus | 57 cm |
| Nim. lämpöteho | 7 kW |
| Lämpötehoalue | 3,3 – 8,7 kW |
| Hyötysuhde % | 79 |
| Hormiliitos Ø | 180 mm |
| Paino | 370 kg |
Asiakirjat:



