Tyylikäs muotoilu ja edistyksellinen palamistekniikka samassa paketissa.
Takka on suoran seinän malli. Takkaan valittavissa eri kivilajeja. Takassa Schmid Lina 7363 h takkasydän.
Tekniset tiedot:
| Manttelin Leveys | 1230 mm |
| Manttelin syvyys | 380 mm |
| Manttelin korkeus | 1120 mm |
| Luukkutyyppi | Hissiluukku |
| LuukunLeveys | 73 cm |
| Luukun korkeus | 63 cm |
| Nim. lämpöteho | 9 kW |
| Lämpötehoalue | 3,2 – 10,9 kW |
| Hyötysuhde % | 78 |
| Hormiliitos Ø | 200 mm |
| Paino | 500 kg |
Asiakirjat:
Mallitakka:
Myynnissä Vantaan myymälässä.
Mallitakassa kiiltävä kromi saranaluukku ja Crema Marfil kivi.
Mallitakan hinta 8575 € + rahti (norm. 10718,40 €).



