Tyylikäs manttelitakka pienellä sydämellä.
Takka on suoran seinän malli. Takkaan valittavissa eri kivilajeja. Takassa Schmid Lina 4557 s takkasydän.
Tekniset tiedot:
| Manttelin Leveys | 900 mm |
| Manttelin syvyys | 150 mm |
| Manttelin korkeus | 1055 mm |
| Luukkutyyppi | Sarana tai hissi |
| LuukunLeveys | 45 cm |
| Luukun korkeus | 57 cm |
| Nim. lämpöteho | 7 kW |
| Lämpötehoalue | 3,4 – 7,8 kW |
| Hyötysuhde % | 78 |
| Hormiliitos Ø | 180 mm |
| Paino | 320 kg |
Asiakirjat:



