Moderni takka moderniin asuntoon!
Takka on suoran seinän malli. Takkaan valittavissa eri kivilajeja. Takassa Schmid Lina 6757 s takkasydän.
Tekniset tiedot:
| Takan Leveys | 1200 mm |
| Takan syvyys | 275 mm |
| Takan korkeus | 1200 mm |
| Luukkutyyppi | Saranaluukku |
| LuukunLeveys | 67 cm |
| Luukun korkeus | 57 cm |
| Nim. lämpöteho | 9 kW |
| Lämpötehoalue | 3,2 – 10,9 kW |
| Hyötysuhde % | 78 |
| Hormiliitos Ø | 180 mm |
| Paino | 400 kg |



